Yağmur yağdı, altyapı çöktü

15 Eylül 2018
Yağmur yağdı, altyapı çöktü

stanbul’da iki gündür etkisini gösteren sağanak yağış nedeniyle bazı binaların bodrum katlarını su bastı, çok sayıda araç yollarda mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri baskın yaşanan yerlerde su tahliyesi gerçekleştirdi. Yollarda oluşan su birikintileri sürücülere zor anlar yaşatırken, yollardan geçemeyen araçlar nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu. İstanbullular da aniden bastıran yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Kastamonu’da dolu

Kastamonu kent merkezinde önceki gün akşam saatlerinde etkili olan ceviz büyüklüğündeki dolu yağışında ilk belirlemelere göre 370 araç ve 90 evin hasar gördüğü belirtildi. Dolu nedeniyle araç ve evleri zarar gören vatandaşlar, AFAD İl Müdürlüğü’ne zararlarının giderilmesi istemiyle başvuru yapıyor. Başvuruların çok olması nedeniyle müdürlük önünde uzun araç kuyruğu oluştu. Yağış sırasında ceviz büyüklüğündeki dolu ve araçlara zarar verdi. Dolu nedeniyle araçların camları kırıldı, ev ve işyerlerinin duvarları ile çatıdaki kiremitler de hasar gördü. Elektrik ve internet bağlantılarının da kesildiği kentte hayat felç oldu.

Balıkesir’in Bandırma ve Erdek ilçelerinde, metrekareye düşen 136 kilogram yağış ve meydana gelen sel nedeniyle hasar oluşan yerleşim birimlerindeki çalışmalar devam ediyor. Selden dolayı mahsur kalan 700’e yakın kişi bulundukları yerlerden kurtarılarak güvenli alanlara taşındı. Yollarda mahsur kalan araçları kaldırırken, işyeri ve evlerini su basan insanlara yardımlar sürüyor.

Kırklareli’de Zübeyde Hanım Meydanı’nda düzenlenen 109. Pehlivanköy Sonbahar Hayvan ve Emtia Panayırı’nın açılış töreninde gösteri sunan halk oyunları ekibi, aniden başlayan yağmura rağmen oyununu tamamladı.

Netyerim.Net
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin;